İş Yaşamınızı Düzenleyen Uygulamalar!

Teknolojinin yaşantımızı nasılda kolaylaştırdığını kimse inkâr edemez. Hayatımızın her alanında son derece etkili teknolojik gelişmeler baş döndürücü hızıyla yansımalar yapmaya devam ederken, özellikle iş yaşantısının akışını düzenleyen programlarla rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir, en kıymetli kavram olan zamanı en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Artık masanızın başına geçmeden, ofis dışında olduğunuz zamanlarda maillerimizi kontrol edebilir, notlarınıza yenilerini ekleyebilir veya çalıştığınız proje hakkında işlem yapabilirsiniz. Çok kısa sürede akıllı telefonlara indirilebileceğiniz uygulamalarla işlerinizi düzenleyebilirsiniz.

İşte bu uygulamalardan bazılarını sizler için araştırdık:

Wunderlist: Bir şirkette yapılacaklar listesine iş yükümlülüğü olan her çalışanın ulaşmasını sağlayan ekip çalışmasını destekleyen uygulama ile zaman yönetimi yapmak bir telefon kadar uzağınızda olacak. Wunderlist uygulamasında gün içerisindeki yapacağınız işleri listeleyebilir bunları kısa notlar halinde ya da detaylı şekilde yazabilir ve bunları ekibinizle uygulama üzerinden paylaşabilirsiniz.

Timeful: Bu uygulama tam olarak yapay zekanın takvimle buluşmasıdır desek abartmış olmayız. Görev yönetimi amacıyla yazılmış olan bu uygulama ile iş hayatınızda yükümlülüğünüzü hafifletebilirsiniz. Rutin görevlerinizi kaydettiğiniz takdirde, bunları öğrenebilen Timeful uygulaması sizi yapmanız gereken işleriniz hakkında uyarabiliyor.

Pocket: İnternet sayfaları arasında gezinirken kaydetmek istediğiniz içeriklerin linklerini kaçırmadan Pocket uygulamasındaki listeye tek dokunuşla ekleyebilirsiniz. Daha sonra bu linklere ulaşmak istediğinizde telefon, tablet ya da bilgisayarınızı kullanarak erişebilirsiniz. Böylece internette işinizle ilgili içerikleri yeni baştan aramadan ve unutma ihtimali olmadan kolaylıkla istediğiniz zaman erişim imkanına sahip oluyorsunuz.

Mailbox: Maillerinizi tek bir uygulama üzerinden yönetme imkanı tanıyan ve yoğun çalışama hayatınıza fevkalade kolaylık getiren uygulamadır. Mailbox sayesinde hem iş mailinize hem de özel mailinize gelen tüm mailleri tek bir platformdan cevaplama imkanı buluyorsunuz. Mailbox ile size gelen mailler iş veya özel mailler çatısı altında ayrı renklerde gösterilerek size kolaylık sağlıyor.

Evernote: Özellikle toplantılar için yazılmış bir uygulama olan Evernote sayesinde kolayca notlar alabiliyorsunuz. Toplantılarınızda notlarınız arasına ses dosyası, video veya fotoğraf da ekleyebilirken aynı zamanda notlarınızı bulut ortamında saklayabiliyorsunuz. Daha sonrasında da kayıt niteliğindeki notlarınıza bilgisayar ve tabletten de ulaşabiliyorsunuz.

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat